Sept8-9 szombat-vasárnap
A hétvége többnyire a pihenésről szólt, végre addig aludtunk, amíg jól esett. Ki kellett használni,mert van egy olyan érzésem, hogy nem lesz lehetőségünk szinte soha eleget aludni. De nem is baj. Szombat délután elbúcsúztunk Tomitól, megköszöntük, hogy kiköltöztetett minket Le Havre-ba, majd jó utat kívánva útjára engedtük. Szóval a délelőttök alvással teltek, a délutánok sétával a plage-on, az esték pedig szomszédolással, kártyázással, borozgatással.
Vasárnap délután vittem magammal a fényképezőt először a plage-ra, csináltam egy-két naplementés fotót is. Többek között fürödtem Borival az óceánban, és meglepő módon nem volt vészesen hideg. Az első pillanat az sokk volt, ahogy vízhez ért a lábunk, majd amikor beleugrottunk, de két perc múlva már nem fáztunk benne. Nagyon frissítő volt, meg is beszéltem Borival, hogy ha ilyen idő marad, akkor jövünk csobbanni még párszor. Egy hátránya van, hogy marha sós. (Az Adriához képest) Utána elsétáltunk a bokáig érő vízben a plage északi végéhez, ott fölmásztunk mezítláb a köveken a sétányra. Vicces volt ahogyan csetlünk-botlunk, és az, hogy kb tíz perc alatt tesszük meg a 25 méteres távolságot. Fönt a sétányon nagy meglepetés ér minket, ’civil’ embereket látunk táncolni. Azt hittük, hogy valami fesztivál, vagy buli van, de kiderült, hogy vasárnaponként ingyenes salsa oktatás van lemenőnap-fényben a plage-on. Tiszta Spanyolország vagy Mexikó. Nagyon komoly, bárki aki arra jár, és szeret táncolni, vagy meg szeretne tanulni, egyszerűen választ magának párt és már át is adhatja magát a feelingnek. Kedvet kaptunk hozzá nagyon, úgyhogy ha jó idő lesz, és itthon leszünk akkor bizti kimegyünk majd. Alapvetően imádok táncolni, mondjuk salsázni még csak alap szinten ha próbáltam, de szerintem kihagyhatatlan. Nem gondoltam volna, hogy itt északnyugat Franciaországban ennyire szeretnek az emberek salsázni. Úgy néz ki, hogy a suliban is ezt fogom felvenni tesinek. Ha összejön a jelentkezés.
Apropó tesi. Nem kötelező, de javítja az átlagot, ellenben nem rontja. Azt nem tudom, hogy mindenkinek így van-e, de nekünk biztosan. Amikor először jártunk az IUT-n, összefutottunk a tesi tanárral is, és kezembe nyomott egy legalább 50 oldalas színes katalógust, csak tájékoztatóul, hogy mit lehet a tornaóra keretein belül csinálni. Hirtelen nem tudnék olyan sportágat mondani, ami nincs benne. Talán a műrepülés, vagy műugrás. De azok úgyis mű dolgok. A létező összes labdajáték, csapatsportok alapnak tekinthetőek, a sportlövészet már jól hangzik, épp úgy mint a táncoktatás, de vállalkozó kedvűeknek (és vastag pénztárcájúaknak) van búvároktatás és vitorlázás, jogosítványszerzéssel egybekötve. Van négyféle boksz, hatféle ugrabugra csajoknak, és vagy nyolcféle verekedős móka. Ami még megmozgatta a fantáziámat, az a jóga, de az is viszonylag drága, fene tudja miért. Az árakat tekintve messze olcsóbbak még így is az iskolán kívüli tanfolyamoknál vagy edzéseknél , kb 30-80 euró között vannak egy évre. A drágább műfajoknál ez alkalmanként fizetendő összeg, (pl vitorlázás vagy búvárkodás) de 170 euróból kijön papírral együtt, ami megint nem (annyira) drága.
2 megjegyzés:
iszonyat tetszenek a képek!
mia cara!rókácskának is tetszenek a képeid s csakígytovább.p,tü (sajn én úgy döntöttem jan-márc fele megyek csak ki:(
Megjegyzés küldése